Sunucu (İngilizce: Server), bilgisayar ağlarında, diğer ağ bileşenlerinin (kullanıcıların) erişebileceği, kullanımına ve/veya paylaşımına açık kaynakları barındıran bilgisayar birimi. Bir ağda birden fazla sunucu birim bulunabilir. Karşıtı istemci (İngilizce: Client) dir.

  • Markaya bağımlı olmaksızın kurulumlarının yapılması,
  • Yetkili ve sertifikalı arkadaşlarımız tarafından, sunucu işletim sistemleri, güvenlik yazılımları ve antivirüs yazılımlarının kurulması,
  • Sunucuların farklı platformlar ile entegrasyonu,
  • Sunucu üzerinde yük ve yetki paylaşımı, güvenlik ve kullanıcı profillerinin yapılandırılarak test edilmesi
  • Sunucular için destek paketi kapsamın da 7 gün ve 24 saat hizmet sağlanması .

Sunucu kurulumlarımız müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına göre yapılandırılarak teslim edilmektedir. Kurumların kendi bünyesinde sunucusunun olması ve bu sunucu üzerinde çeşitli uygulamaların merkezi olarak kullanılması bir çok avantaj sağlamaktadır. Bu uygulamalar ihtiyaca göre bir sunucu üzerine kurulacağı gibi birden fazla sunucuda farlı uygulamalar yapılabilmesi olasıdır.

 

Sunucu ve ağ uygulama çözümlerinde, Intel sunucu ailesi ürünleri ve Microsoft Sunucu Yazılım ürünlerinin yanında IBM, Compaq gibi güçlü sunucu platformları ve Linux sistemler ile de hizmet vermektedir.

Müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz bu başlık altındaki çözümlerimiz, sunucu- istemci platformunun donanım-yazılım bileşenlerinin tedariğini kurulmasını, mevcut sistemlerin iyileştirilmesi ile satış sonrası destek ve danışmanlık hizmetlerini kapsar.

Sunucu-istemci mimarili uygulamalarda istemci tarafı kurulum ve kullanıcı işlemlerinin yapılması gibi işlemler ile uygulamalar ve çalışan servislerle ağ üzerinde güvenliğin sağlanması hizmetleri de tamamlayıcı unsurlar olarak hizmete sunulmaktadır.

 

Sunucu Cozumleri, Agestec Bilgisayar Apple Macbook Teknik Servis 0312 3621005

Sunucu, Agestec Bilgisayar Apple Macbook Teknik Servis 0312 3621005