Verinin değerinin artması ile kullanıcıların, verilerini kategorilere ayrıştırarak depolayacağı, iş sürekliliği için yedekleyeceği, güvenli ancak hızlı ulaşılan ve düşük maliyetli çözümler üretmek üzere anahtar teslim projeler geliştirmektedir.

Verilerin güvenliğini her şartta temin etmek ve iş sürekliliğini sağlamak için kritik verilerin ve uygulamaların olduğu kurumlarda sistemlerin yedekleri uygun lokasyonlarda tutulması gerekir. Çünkü olabilecek tabi bir afet ya da yangın gibi hallerde uygulamanın devam etmesi ve verilerin kaybolmaması için felaket kurtarma senaryoları oluşturulmalı ve olabilecek tüm ihtimaller göz önünde tutularak tasarım çalışmaları yapılmalıdır. Bu sayede kritik veri ve uygulamalarda iş sürekliliği sağlanmış olur.

Veri depolama ve yedekleme konusunda ilgili sürücü ve disklerin konfigürasyonlarının yapılması, sistemlerin veri depolama altyapısına erişimi için gerekli altyapının oluşturulması, güvenlik ve yetkilendirme tanımlarının yapılması, ek geliştirmeler ve mevcut sistemlerin incelenmesi için danışmanlık verilmesi, gerekli kurulumların yapılması, yazılımların güncellenmesi, veri yedekleme ve felaket önleme projeleri için altyapıların oluşturulması gibi hizmetleri uzun süredir vermektedir.

Dijital ortamlarda oluşturulan verilerin arşivlenmesi, depolanması ve olumsuzluk anların da sağlıklı şekilde tekrar erişilerek, iş sürekliliğinin sağlanması ve bilgiye hızlı erişim artık pek çok kurum için hayati önem taşıyor.

Kurumların iş hacimlerinin büyümesi, bilgi ve verinin değerinin daha da artmasına; ilgili veriye kolay ve daha çabuk erişebilmek, maliyetleri düşük, güvenilirliği yüksek tutmak ve verimi artırmak tüm kurumların önemli planlamaları arasına girmiştir.

Veri depolama ve yedekleme konusunda;

    İlgili sürücü ve disklerin konfigürasyonlarının yapılması,
    Bağlantı testlerinin yapılması,
    Sistemlerin, veri depolama altyapısına erişimi için gerekli altyapının oluşturulması,
    Güvenlik tanımlarının yapılması,
    Ek geliştirmeler ve mevcut sistemlerin incelenmesi için danışmanlık verilmesi,
    Gerekli kurulumların yapılması, yazılımların güncellenmesi,
    Veri yedekleme ve felaket önleme projeleri için altyapıların oluşturulması
    İlgili disklerdeki performansı takip etme ve raporlama ,gibi kurulum ve kurulum sonrası hizmetleri en üstün seviyede vermektedir.

Yedekleme Cozumleri, Agestec Bilgisayar Apple Macbook Teknik Servis 0312 3621005

Yedekleme, Agestec Bilgisayar Apple Macbook Teknik Servis 0312 3621005